Neznáma horúčka zabíja Angolčanov

22.03.2005 14:50

Už 93 ľudí podľahlo v severoangolskej provincii Uíge zatiaľ neznámemu typu krvavej horúčky. Podľa oficiálnych údajov angolskej vlády nemocnica v Uíge zaregistrovala už 101 prípadov ochorenia touto horúčkou, z ktorých 93 ľudí chorobe podľahlo.

Výsledky laboratórnych testov preukázali, že sa nejedná ani o žltú zimnicu, dengue 2, západonílsku horúčku, krvácajúcu horúčku z Crimée-Konga či horúčku z keňského údolia Rift.

“Teraz čakáme na výsledky testov na krvácajúcu horúčku ebola, o ktoré sme požiadali Spojené štáty,“ poznamenal námestník ministra zdravotníctva v Angole José Van-Dunem.

Provincia Uíge leží pri hraniciach s Kongom. Práve v provincii Dolné Kongo sa poslednom období ebola niekoľkokrát objavila.

Symptómy angolskej horúčky sa podobajú smrteľnému vírovému ochoreniu ebola. Provinčné úrady kvôli šíriacej sa chorobe pozastavili repatriační program, ktorý zaisťuje OSN a pomocou ktorého sa malo v najbližšom období vrátiť z Konga do Angoly 100-tisíc ľudí. Počas angolskej dvadsaťročnej občianskej vojny utieklo z Angoly viac ako pol milióna ľudí. Ich návrat organizuje úrad vysokého komisára OSN pre utečencov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk