Medveď napadol hubárku, manžel mu to vrátil

V lokalite Homolka v blízkosti Popradu napadol v nedeľu popoludní medveď hubárku. Manžel napadnutej nestratil duchaprítomnosť a zaútočil na medveďa. Bodol ho nožom do krku, medveď vzápätí ušiel. Zviera spôsobilo žene poranenia na chrbte, ramenách a rukách. V súčasnosti je žena hospitalizovaná v popradskej nemocnici.

18.06.2007 15:36
Medveď hnedý. Foto:
Medveď hnedý.
debata

Hneď po nahlásení prípadu prišli pracovníci Obvodného lesného úradu a Obvodného úradu životného prostredia v Poprade, užívateľa poľovného revíru a polície na obhliadku miesta útoku. Medveďa sa nepodarilo nájsť, pravdepodobne sa však nachádza v blízkom okolí.

Zranený medveď môže byť agresívny a môže napadnúť aj ďalších ľudí. Inštitúcie ochrany prírody a lesníci riešia spôsob ochranného odstrelu tohto medveďa, aby nenapadol ďalšieho človeka. Tohto medveďa už minulý týždeň pozorovali zamestnanci spoločnosti Pro populo v lokalite Vápenica pri Spišskej Teplici. Medveďa však videli už aj v blízkosti cyklistického chodníka medzi Popradom a Svitom. Informoval o tom prednosta Obvodného lesného úradu v Poprade Šimon Škoviera.

debata chyba