Vyšetrovanie vraždy Duckého sa skončilo

09.07.2007 09:30
Polícia
Ilustračné foto Autor: ,

Polícia opäť ukončila vyšetrovanie vraždy bývalého ministra hospodárstva Jána Duckého. Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite navrhuje obžalovať 36-ročného Olega K. (predtým T., medzičasom si zmenil priezvisko). Návrh na podanie obžaloby sa týka trestného činu vraždy a trestného činu nedovoleného ozbrojovania. V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

 Ako informoval hovorca Prezídia PZ Martin Korch, Oleg K. sa pravdepodobne nachádza na Ukrajine.

Policajné vyšetrovanie bolo v tejto veci už raz ukončené návrhom na podanie obžaloby na obvineného Olega T. v máji 2000. Krajská prokuratúra v Bratislave podala v júni 2000 obžalobu na Krajský súd v Bratislave. Ten v novembri 2000 na neverejnom zasadnutí zastavil voči Olegovi T. trestné stíhanie a prepustil ho z väzby. Toto rozhodnutie potvrdil aj Najvyšší súd SR v apríli 2001.

V decembri 2001 Najvyšší súd SR na základe sťažnosti pre porušenie zákona podanej Generálnou prokuratúrou rozhodol, že uznesením o zastavení trestného stíhania voči obvinenému Olegovi T. bol porušený zákon a predchádzajúce rozhodnutie Najvyššieho súdu zrušil a prikázal, aby vec prerokoval prokurátor a opätovne rozhodol. Súčasne tiež Najvyšší súd vo svojom rozhodnutí určil úkony, ktoré bude potrebné pre doplnenie vyšetrovania vykonať. Po vykonaní týchto úkonov vyšetrovateľ dospel k názoru, že výsledky vyšetrovania stačia na podanie návrhu na obžalobu a vec predložil prokurátorovi.

Exministra hospodárstva SR a bývalého generálneho riaditeľa Slovenského plynárenského priemyslu Jána Duckého zastrelili 11. januára 1999 na chodbe bytového domu na Bajzovej ulici v Bratislave. Usmrtili ho tri výstrely do hlavy a jedna rana mu prestrelila pravú ruku. Polícia zistila, že sa strieľalo pištoľou kalibru
7,65 mm staršieho typu.

Vyšetrovateľ obzvlášť závažnej trestnej činnosti bratislavského Krajského úradu vyšetrovania začal 28. mája 1999 trestne stíhať a zároveň obvinil z trestného činu vraždy Ukrajinca Olega T., narodeného 15. marca 1970 v Kyjeve.

Podľa vyšetrovateľa obvinený Oleg T., známy aj pod prezývkou Alex,  ktorý má trvalý pobyt v Kyjeve bez prihlásenia pobytu v Bratislave, 11. januára 1999 po predchádzajúcej dohode s doteraz nestotožnenou osobou čakal vo vestibule obytného domu na Bajzovej ulici č. 12 v Bratislave a v okamihu, keď Ján Ducký o 12:55 prišiel k poštovým schránkam, štyrmi strelami ho usmrtil.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ružový amarylis

Perla ružový amarylis

49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk