Na Dunajci sa rozlomila plť s turistami, utopil sa český dôchodca

29.06.2009 14:24, aktualizované: 17:09

Na rieke Dunajec na severovýchodnom Slovensku sa rozlomila plť s turistami, v rieke sa utopil jeden český turista. Nešťastie sa stalo pri obci Červený Kláštor, náhla búrka vyvolala na rieke vlny, ktoré plť rozbili o skaly. Ďalších päť ľudí sa pri nešťastí zranilo. Potvrdil to Pavol Klabník z krajského hasičského zboru v Prešove.

„Záchranárom sa popoludní podarilo nájsť telo 73-ročného muža, už bez známok života,“ uviedol Klabník. Na plti sa v čase nešťastia podľa Klabníka nachádzala skupina 19 českých dôchodcov z Litvínova a dvaja pltníci, väčšina ľudí mala viac ako 60 rokov.

Po prudkej búrke pltníkov na rieke zaskočili silné vlny. Tie začali podľa Klabníka nebezpečne hádzať plť, veslári sa preto pokúšali plavidlo dostať k brehu. Voda však plť nečakane hodila o skaly a tá sa vzápätí polámala.

Väčšina výletníkov doplávala k brehu, ďalších z vody zachraňovali na iných pltiach a raftových člnoch. Pátranie po tele obeti komplikovali povodne, ktoré región postihli v uplynulých dňoch. Počas akcie dokonca techniku hasičov zasiahol zosuv pôdy.

Rieka Dunajec sa nachádza na slovensko-poľskej hranici, plte s turistami na atraktívnu plavbu najčastejšie vyrážajú práve z Červeného Kláštora. V regióne počas dňa pre silné dažde Štátne lesy TANAP-u uzavreli turistický chodník z Červeného Kláštora do Lesnice pre padajúce kamenné lavíny.

Voda si v uplynulých dňoch na východnom Slovensku vyžiadala aj ďalší život. Počas víkendu sa vo vodnej nádrži Ružín na východe Slovenska utopil 20-ročný mladík.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Kytica Zimona 14

Kytica Zimona 14

10
Miešaná kytica

Miešaná kytica

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk