Polícia vyšetruje zneužívanie Slovákov v Anglicku

18.09.2009 11:17

Polícia začala vyšetrovať údajné zneužívanie troch mužov z Rožňavy, ktorých zatiaľ neznámy páchateľ vylákal za prácou do Anglicka. Mužom mal podľa ich výpovedí po príchode zobrať pasy, tiež im bránil vo voľnom pohybe a za prácu riadne neplatil. Informvoala o tom policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. Prípad pravdepodobne nie je ojedinelý. Slovenské médiá v posledných týždňoch priniesli správy o podobnom zneužívaní stoviek ľudí.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu obchodovania s ľuďmi,“ uviedla Demjanovičová. Páchateľovi podľa nej hrozí v prípade dokázania viny trest od štyroch do desiatich rokov väzenia.

Podľa zverejnených informácií existuje najmä na východnom Slovensku sieť obchodníkov s ľuďmi. Ich obeťami sa stali pravdepodobne už stovky nezamestnaných, ktorí sa dali zlákať na prísľub práce v zahraničí.

Za jedného robotníka zinkasujú sprostredkovatelia údajne od 50 do 200 eur (1506 až 6025 korún). Oklamaným ľuďom často zaplatia aj cestu do Anglicka, no po príchode im zoberú pasy a nútia ich pracovať iba za stravu. Na políciu v Londýne, Birminghame či v meste Peterborough sa podľa tamojších policajtov denne obracajú s žiadosťou o pomoc desiatky Slovákov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
48,99
Flower box vintage kocka "M"  červené ruže

Flower box vintage kocka "M" červené ruže

10
Miešaná kytica

Miešaná kytica

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk