Na cestách opäť úradoval alkohol. Dievča neprežilo náraz autom do múra

Život 15-ročného dievčaťa zo Siladíc si v noci zo soboty na nedeľu vyžiadala dopravná nehoda v obci Dolné Zelenice pri Hlohovci. Ďalší traja zranení z havarovaného auta skončili v trnavskej a nitrianskej nemocnici.

16.01.2011 12:13
debata (16)

Vozidlo Honda Civic podľa slov hovorcu trnavských hasičov Ivana Peťka narazilo do betónového múra pri ceste, odrazilo sa a skončilo na ceste. K nehode postupne prišli tri sanitky, na žiadosť lekárky priletel aj vrtuľník Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe (ATE). Dievčaťu už záchranári nedokázali pomôcť, na následky zranení zomrela. Ťažko zraneného 20-ročného mladíka previezol vrtuľník do nemocnice v Nitre, ďalšieho mladého muža a mladú ženu previezli sanitky do nemocnice v Trnave.

Dvadsaťtriročný vodič z Trnavy mal podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej v krvi približne 0,8 promile alkoholu. „Príčinou dopravnej nehody bolo neprispôsobenie rýchlosti jazdy svojim schopnostiam a ďalším okolnostiam. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ povedala Kredatusová. Polícia zatiaľ nevie, akou rýchlosťou vodič prechádzal cez obec.

16 debata chyba
Flowers