Po nevyjasnených úmrtiach stiahli Taliani vakcínu proti chrípke

28.11.2014 12:05
Očkovanie, injekcia
Talianske úrady tvrdia, že vyšetrovanie zatiaľ nepotvrdilo súvislosť úmrtí s očkovaním, vakcíny stiahli ako preventívne opatrenie. Autor:

Po niekoľkých zatiaľ neobjasnených úmrtiach stiahli talianske úrady z obehu dve šarže očkovacej látky proti chrípke Flaud od švajčiarskej firmy Novartis.

Talianske úrady prešetrujú údajne štyri podozrivé úmrtia, ktoré by mohli súvisieť s očkovaním zmienenej látky. Vo všetkých prípadoch išlo o dôchodcov starších ako 69 rokov, dve ženy a dvaja muži, ktorí zomreli 48 hodín po očkovaní. Stiahnutie vakcíny je však zatiaľ len preventívne opatrenie.

Firma Novartis uviedla, že sa nezistili „žiadne príčinné vzťahy“ medzi podaním očkovacej látky a úmrtiami. Kontrola oboch šarží vraj nedokázala, že sú „v súlade so všetkými štandardmi výroby a kvality“. Príslušné šarže vyrobila vraj pobočka spoločnosti v Toskánku.

Vakcína Fluad sa používa od roku 1997. Podľa firemných údajov ju lekári odvtedy aplikovali u 65 miliónov ľudí po celom svete.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #úmrtie #chrípka #očkovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku