Minulý týždeň vlak usmrtil v Trenčíne jedného človeka, v ohrození boli aj ďalší

12.03.2018 16:54

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v spolupráci s políciou zabránili v uplynulom týždni viacerým zrážkam vlaku s človekom. Muža, ktorý sa rozhodol ukončiť svoj život na trenčianskej železničnej stanici (ŽST), sa im však nepodarilo zachrániť.

Tragická udalosť sa stala v nedeľu (11.3.) predpoludním a vyšetrujú ju policajti. Zrážka spôsobila viac než hodinové meškanie štyroch vlakov. Osoby so samovražedným úmyslom alebo pod vplyvom omamných látok evidovali aj v Novom Meste nad Váhom, na úseku Šajdíkove Humence – Šaštín-Stráže a v Nitre.

Na úseku Spišská Belá – Podolínec prešiel vlak ponad ženu, ktorá ležala v koľajisku. Neutrpela však žiadne viditeľné zranenia.

Aj počas uplynulého týždňa mali železničiari problém s vandalmi. Zo ŽST Vráble zmizol dopravný vozík, zo ŽST Čaňa vodivé prepojky. Čakáreň na stanici Zohor vandali postriekali grafitmi. „Vandali si často neuvedomujú, že svojím správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy,“ upozornila hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vlak #Trenčín #muž #ŽSR #samovražda #usmrtenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku