Rakúska polícia zverejnila identikit zavraždenej z Neziderského jazera

03.05.2018 17:36

Zverejnenie identikitu obete brutálnej vraždy, mladej ženy, ktorej časti tela sa našli v apríli postupne v Neziderskom jazere pri mestečku Rust v rakúsko-maďarskom pohraničí, prinieslo prvé indície o možnej identite zavraždenej.

Dôvodne podozrivý z činu, 63-ročný Viedenčan Alfred U., ktorý je v súčasnosti už za mrežami, totiž údajne poznal iba domnelé meno obete, ktoré podľa rakúskych médií znie Beata a za ktorým sa mala skrývať slovenská prostitútka pôsobiaca v rakúskom hlavnom meste.

Obhajkyňa zadržaného muža potvrdila, že sa k činu priznal tvrdiac, že prostitútku uškrtil vo Viedni v panike, keď sa ich stretnutie „vymklo spod kontroly“. Ešte v ten istý deň údajne telo rozštvrtil a odviezol do Rustu na západnom pobreží Neziderského jazera, kde nahádzal jednotlivé časti do vody z motorového člna.

Vyšetrovatelia naďalej o identite obete nechcú hovoriť konkrétne, pretože overujú množstvo informácií, ktoré sa vynorili po zverejnení identikitu, a očakávajú i ďalšie reakcie širokej verejnosti.

Vyplýva to zo štvrtkových informácií tlačovej agentúry APA a internetového vydania denníka Kronen Zeitung.

Otázkou zatiaľ zostáva aj to, prečo muž odsúdený v minulosti právoplatne za trestné činy násilného charakteru predčasne putoval na slobodu.

Pátranie po ďalších, ešte stále chýbajúcich častiach tela zavraždenej predbežne zastavili, potvrdila vo štvrtok hovorkyňa prokuratúry v Eisenstadte Verena Strnadová.

Rakúska polícia vyzvala všetkých, ktorí by mohli poskytnúť relevantné informácie o žene vo veku 20–30 rokov, vysokej 155–165 cm, štíhlej postavy s červeno-čiernymi vlasmi ostrihanými na krátko, aby tak urobili cez burgenlandský krajinský kriminálny úrad a telefónne číslo 004359–133–103333 alebo prostredníctvom elektronickej pošty na adrese

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovensko #Rakúsko #vražda #Neziderské jazero
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku