Po šiestich dňoch pátrania našli v Strážovských vrchoch mŕtveho Slováka

10.05.2018 20:41

Pátranie po 41–ročnom turistovi slovenskej národnosti nahlásili v sobotu 5. mája. Polícia pri ňom spolupracovala s Horskou záchrannou službou (HZS).

„Muž v sobotu ráno odišiel na túru do Strážovských vrchov, ktoré nie sú zásahovým územím HZS, odkiaľ sa ani do neskorých večerných hodín nevrátil. Príbuzní sa s ním počas dňa skúšali spojiť telefonicky, ale telefón bol nedostupný“, uvádza HZS na svojom facebookovom profile.

Polícia vykonala ešte v sobotu lokalizáciu mobilného telefónu, ale neúspešne. „Ešte v ten večer boli do pátracej akcie nasadení záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra, ktorí prešli červeno značený turistický chodník z Fačkovského sedla po Čičerman. Nezvestného sa nájsť nepodarilo“, píše HZS.

Od nedele až do stredy prebiehala rozsiahla pátracia akcia, do ktorej sa okrem polície, záchranárov a psovodov HZS z viacerých oblastných stredísk, zapojila tiež Letka Ministerstva vnútra, kolegovia nezvestného a množstvo dobrovoľníkov. „Pátranie bolo opäť neúspešné. Vo štvrtok popoludní, bol nezvestný turista nájdený v strmom lesnom teréne, v lokalite medzi Čelom a Úplazom, žiaľ bez známok života“, informuje záchranná služba.

Záchranári transportovali telesné pozostatky nebohého k zaparkovaným autám pri turistickom chodníku, kde boli odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a policajtom. „Príčina úmrtia bude predmetom nasledujúcich vyšetrovacích úkonov“, doplnila HZS.

#Strážovské vrchy #horská záchranná služba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk