Pri požiari v centre sociálnych služieb v Likavke zahynul muž

31.07.2018 16:03

Pri požiari v centre sociálnych služieb v Likavke v okrese Ružomberok zahynul jeden muž. Podľa hovorkyne skupiny Falck Kataríny Načiniakovej sa muž po príchode posádky RLP nachádzal už mimo bytu a oživovali ho policajti a hasiči.

„Následne resuscitáciu prevzala naša posádka RLP. Muža sa, žiaľ, aj napriek ich snahe nepodarilo oživiť, lekár musel skonštatovať smrť,“ uviedla Načiniaková.

Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vypukol požiar v jednej z izieb po pol jedenástej doobeda. Pri požiari zasahovalo desať hasičov, ktorí po príchode evakuovali 17 ľudí.

„Jedna osoba sa intoxikovala splodinami horenia a oživovali ju. Pri udalosti zasahovali profesionáli z Ružomberka a dobrovoľní hasiči z Likavky, na miesto vyslali evakuačný autobus HaZZ zo Záchrannej brigády (ZB) HaZZ v Žiline,“ uviedla Farkasová.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík informoval, že k požiaru v izbe na prvom poschodí došlo z doposiaľ presne nezistených príčin. „V izbe sa nachádzal 70-ročný muž, ktorého evakuovali. Ale aj napriek snahe záchranárov sa ho už nepodarilo oživiť. Časť klientov zariadenia evakuovali z objektu aj za pomoci policajtov z Obvodného oddelenia PZ Ružomberok. V súvislosti s udalosťou začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Ružomberku trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia,“ dodal krajský policajný hovorca.

#požiar #Likavka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

29,99
Orchidea biela na vysoko

Orchidea biela na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk