Robotníci sa vracali z práce v Rakúsku, traja zomreli pri nehode

, , 03.08.2018 14:00, aktualizované: 16:45
Tragická dopravná nehoda, Prešov
Polícia objasňuje okolnosti tragickej nehody, ktorá sa stala dnes v obci Lada v Prešovskom okrese. Autor: ,

Akoby išlo o rovnaký scenár. Vlani v októbri zahynuli pri nehode opatrovateľky, ktoré sa vracali z Rakúska. A teraz pri ďalšej nehode zahynuli robotníci, ktorí sa vracali z práce u našich susedov. O život prišli traja ľudia, šiesti skončili v nemocnici s ťažkými poraneniami.

K nehode došlo v piatok asi o pol piatej ráno. V dodávke Fiat Ducato sedeli okrem 28-ročného vodiča Stanislava z Vyšného Žipkova v okrese Vranov nad Topľou ôsmi muži, ktorí sa vracali z práce v Rakúsku. Precestovali takmer celú noc a do cieľa im chýbalo len okolo dvadsať kilometrov.

„Vodič dodávky z neznámych príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim nákladným autom značky Iveco Daily, ktorého vodičom bol 26-ročný Dávid zo Želmanoviec. Dávid bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Utrpel viacero zranení a vo vozidle bol sám,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. Príčinu nehody polícia vyšetruje, jednou z možností je aj mikrospánok vodiča dodávky. Ten utrpel pri nehode zranenia nezlučiteľné so životom a okrem neho na mieste zomreli aj ďalší dvaja ľudia – 40-ročný muž z obce Skrabské a 45-ročný muž z Vranova nad Topľou.

Tragédia sa stala len asi sto metrov pred obcou Lada. Jej starosta Milan Hudák hovorí, že cesta prvej triedy, na ktorej k nešťastiu došlo, je veľmi frekventovaná. „Ide o úsek medzi Nemcovcami a Ladou, kde jazdí aj veľa kamiónov a na ceste je kvôli tomu povytláčaný asfalt a vyjazdené koľaje. Je to cesta, na ktorej dochádza často k dopravným nehodám,“ vysvetlil Hudák. Alena Krčová z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby dodala, že na mieste nehody bolo aj viacero zranených. „Šiesti utrpeli stredne ťažké a ťažké zranenia, najmä viacnásobné poranenia celého tela a dolných končatín. Jedna osoba sa zranila ľahšie. Na mieste pomáhalo šesť ambulancií záchrannej zdravotnej služby,“ informovala Krčová.

Podľa hovorkyne Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Renáty Cenkovej hospitalizovali celkom päť účastníkov spomínanej nehody. „Jeden z nich je vo veľmi vážnom stave hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, štyria majú vnútrobrušné zranenia a prevažne poranenia skeletu a ležia na oddelení intenzívnej medicíny.“ Cenková zdôraznila, že všetci boli v ohrození života.

K havárii vozidla, ktoré prevážalo ľudí z práce v zahraničí, došlo aj vlani v októbri. Medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sušanmi neďaleko Prievidze sa vtedy zrazil mikrobus Opel Vivaro s nákladným autom Man. Nehoda bola fatálna, okrem vodiča pri nej zahynulo aj sedem opatrovateliek, ktoré sa vracali z Rakúska.

Podľa Eleny Antalovej, hovorkyne krajského policajného riaditeľstva v Trenčíne, 54-ročný šofér mikrobusu zrejme z dôvodu nedostatočného venovania sa vedeniu vozidla prešiel do protismeru a čelne sa zrazil s nákladným autom s návesom. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Prievidze trestné stíhanie prečinu všeobecného ohrozenia zastavil z dôvodu neprípustnosti, trestné stíhanie totiž nie je prípustné proti tomu, kto zomrel,“ vysvetlila Antalová.

Agentúrnu správu sme nahradili článkom z denníka Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#tragická dopravná nehoda #Prešov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

29,99
Orchidea biela na vysoko

Orchidea biela na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk