V Tatrách zahynul po páde poľský sprievodca

06.08.2018 16:07
Vysoké Tatry, TANAP,
Vysoké Tatry, ilustračné foto. Autor: ,

Horskí záchranári dnes v dopoludňajších hodinách lokalizovali telo poľského turistu, ktorý zahynul pri výstupe na Kolovú vežu. Pri približne stometrovom páde v exponovanom teréne utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Ako informovala na svojich stránkach Horská záchranná služba (HZS), pátrať po poľskom horolezcovi začali už v nedeľu, keď požiadala záchranárov o pomoc manželka 39-ročného poľského tatranského sprievodcu, ktorý sa ešte v sobotu vydal sám na túru. Namierené mal na Kolový štít, čo potvrdil manželke prostredníctvom SMS správy. Potom sa s ňou už neskontaktoval a nebolo možné sa mu dovolať. Lokalizácia jeho mobilného telefónu bola neúspešná a auto mal stále zaparkované v Tatranskej Javorine. Záchranári z oblastného strediska vyrazili na pomoc a súčasne požiadali o pomoc pri pátraní aj Letku MV SR. Nasadenie leteckej techniky však nebolo pre nepriaznivé poveternostné podmienky možné.

V pátraní pokračovali aj dnes ráno už s pomocou vrtuľníka MV SR. Nezvestného sa podarilo lokalizovať zo vzduchu pod Veľkou Kolovou vežou. Telo nebohého bolo evakuované z terénu ku Kolibe pod Muráňom a odtiaľ transportované do Ždiaru.

Ide už o ôsmu smrteľnú nehodu v Tatrách tohto roku. Naposledy záchranári takto zasahovali 30. júla, keď sa snažili zachrániť českého horolezca, ktorého pod stenou Ušatej veže zasiahla padajúca skala. Horolezec utrpel smrteľné zranenia, ktorým na mieste podľahol.

#Tatry #horolezec #tragická smrť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku