Medveď napadol drevorubača, muž je vo vážnom stave

Nepríjemné spomienky ostanú 39-ročnému Jánovi z Podhoran. Predpoludním ho v lese v katastri Lysej Poľany v okrese Poprad napadol medveď. "Muž sa snažil utiecť, ale medveď ho stihol uhryznúť do krku, zadnej strany hrudníka, stehna a ramien," povedal zasahujúci lekár Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air Transport Europe z Popradu Slavomír Kallay.

27.04.2010 13:48
debata (32)

Medveď zaútočil v ťažko prístupnom teréne, preto na mieste zasahovali leteckí záchranári. Muža previezol vrtuľník na ďalšie ošetrenie do popradskej nemocnice pri vedomí.

Podľa lekára z Centrálneho príjmu popradskej nemocnice Juraja Briju mal muž mnohopočetné hryzné rany a bol v hemoragickom šoku. Pacient bol zaintubovaný a podrobil sa CT vyšetreniu hrudníka a brucha na vylúčenie traumatických zmi­en.

„Momentálne sa pacient nachádza na operačnej sále, kde sa zrevidujú a presne špecifikujú všetky hryzné poranenia,“ uviedol Brija. Podľa lekára ide o ťažké zranenia. „Pokiaľ nebudú vážnejšie zranenia, môže sa vyliečiť,“ dodal Brija. Medveď pri útoku našťastie neporanil mužovi pre život dôležité cievy na krku.

32 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy