Karlína v Banskej Bystrici nahradil Urbáni

10.01.2004 14:49

Poslanec NR SR Milan Urbáni sa v sobotu na mimoriadnom sneme krajskej organizácie Ľudovej strany-Hnutia za demokratické Slovensko v Banskej Bystrici stal jej novým predsedom. Vo funkcii nahradil Gabriela Karlina, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe pre obvinenie z korupcie.

Z 97 hlasov prítomných delegátov dostal Urbáni 56. Za jeho protikandidáta Slavomíra Kupčoka z Brezna  hlasovalo 36 delegátov, za Ľubomíra Sikeľu z Veľkého Krtíša štyria delegáti. Jeden hlas bol neplatný. 

Urbáni označil za prioritu v novej funkcii úzku spoluprácu krajskej organizácie strany so samosprávnym krajom, s jednotlivými okresmi, mestami a obcami.

„Treba zabezpečovať chod kraja po politickej aj hospodárskej stránke, lebo tieto nemožno oddeľovať,“ povedal Urbáni. Dodal, že sa bude usilovať aj o ďalšie prehlbovanie spolupráce s ostatnými politickými stranami na krajskej úrovni. 

Na sneme bolo zvolené nové krajské politické grémium, keď všetkých 97 delegátov hlasovalo za návrh nového predsedu. Milana Mráza, riaditeľa úradu BBSK, ktorý je v súčasnosti s Karlinom vo väzbe, vystriedal vo funkcii krajského podpredsedu pre ekonomiku Pavel Čupka. Novým podpredsedom pre médiá je Ivan Daniš, pre agrárnu politiku a vidiek Peter Medveď, pre verejnú správu Božena Mikulčíková a hospodárom Jozef Pavúk. Na doterajšom poste zostal podpredseda pre humanitárne vzťahy Ján Miadok a tajomník krajskej organizácie Ján Paulíny. 

Voľba nového predsedu a politického grémia bola jediným bodom mimoriadneho snemu. Podľa Paulínyho sa delegáti ďalším postojom ku Karlinovi a Mrázovi nezaoberali.

„Ani slovkom sme ich dnes nespomenuli, nebol dôvod. Voľbou nového grémia im zanikli mandáty predsedu a podpredsedu pre ekonomiku, oddnes už nie sú členmi najvyššieho orgánu ĽS-HZDS v kraji,“ uviedol Paulíny.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk