STV nebude žiadať o dotáciu a nezvýši poplatky

02.06.2004 13:53

Slovenská televízia (STV) neuvažuje o opätovnej štátnej prevádzkovej dotácii ani o zvýšení koncesionárskych poplatkov. Člen manažmentu STV Branislav Zahradník tak reaguje na informácie, ktoré sa v poslednom čase objavili v médiách.

Ako pripomenul, žiadne takéto opatrenie nie je aktuálne ani odôvodnené. „Opätovné žiadanie o prevádzkovú dotáciu zo štátneho rozpočtu by poprelo celú filozofiu reformy STV, ktorá sa v ekonomickej oblasti opiera o dva základné princípy – vyrovnaný rozpočet a hospodárenie bez štátnych prevádzkových dotácií,“ skonštatoval. 

Zhruba 10-percentný výpadok z príjmov z koncesií v porovnaní so schváleným rozpočtom manažment STV eliminuje podľa Zahradníka úsporami v prevádzkových nákladoch televízie. Ako informoval, hospodárenie STV za prvé štyri mesiace tohto roka je pozitívne, prebytok hospodárenia je sedem miliónov.

Pripomenul, že STV v súvislosti s koncesionárskymi poplatkami len upozornila na to, že ich platí o niečo viac ako 1 300 000 domác­ností, aj keď na Slovensku je zhruba 1 800 000 domác­ností, pravdepodobne na viac ako 90-percent  vybavených televíznymi prijímačmi. „Preto logicky vzniká otázka, či v súčasnosti platná legislatíva je efektívna a či poctiví koncesionári nedoplácajú na tých, ktorí si zákonom stanovenú povinnosť neplnia,“ dodal. 

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Smútočná kytica biele chryzantémy

Smútočná kytica biele chryzantémy

34,99
Kytica červený  flower box červené a biele kvety

Kytica červený flower box červené a biele kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk