STV nebude žiadať o dotáciu a nezvýši poplatky

02.06.2004 13:53

Slovenská televízia (STV) neuvažuje o opätovnej štátnej prevádzkovej dotácii ani o zvýšení koncesionárskych poplatkov. Člen manažmentu STV Branislav Zahradník tak reaguje na informácie, ktoré sa v poslednom čase objavili v médiách.

Ako pripomenul, žiadne takéto opatrenie nie je aktuálne ani odôvodnené. „Opätovné žiadanie o prevádzkovú dotáciu zo štátneho rozpočtu by poprelo celú filozofiu reformy STV, ktorá sa v ekonomickej oblasti opiera o dva základné princípy – vyrovnaný rozpočet a hospodárenie bez štátnych prevádzkových dotácií,“ skonštatoval. 

Zhruba 10-percentný výpadok z príjmov z koncesií v porovnaní so schváleným rozpočtom manažment STV eliminuje podľa Zahradníka úsporami v prevádzkových nákladoch televízie. Ako informoval, hospodárenie STV za prvé štyri mesiace tohto roka je pozitívne, prebytok hospodárenia je sedem miliónov.

Pripomenul, že STV v súvislosti s koncesionárskymi poplatkami len upozornila na to, že ich platí o niečo viac ako 1 300 000 domác­ností, aj keď na Slovensku je zhruba 1 800 000 domác­ností, pravdepodobne na viac ako 90-percent  vybavených televíznymi prijímačmi. „Preto logicky vzniká otázka, či v súčasnosti platná legislatíva je efektívna a či poctiví koncesionári nedoplácajú na tých, ktorí si zákonom stanovenú povinnosť neplnia,“ dodal. 

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Flower bag kaly, ružové a modré kvety

Flower bag kaly, ružové a modré kvety

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk