Fronc: Opakovanie je najspravodlivejšie

19.04.2005 17:56

Maturitu z matematiky si podľa ministra školstva Martina Fronca zopakuje napriek tlaku študentov všetkých 2714 štvrtákov, ktorí si vybrali náročnejšiu - A úroveň testov. Zmenu v rozhodnutí pripustil len v prípade, ak by ju prijala Koaličná rada. Tá by sa mala zísť v stredu.

„Vnímam reakcie spoločnosti, študentov aj politikov. Ale po porade s právnikmi sa mi opakovanie testov pre všetkých 2714 študentov javí najspravodlivej­šie,“ povedal Fronc na utorkovej tlačovej konferencii. 

Opakovanie minister nariadil po tom, ako sa minulý týždeň dostali do rúk viacerým študentom testy aj so správnymi odpoveďami. Podľa predsedu vedeckej rady Štátneho pedagogického ústavu Jána Pišúta sa budú tieto problémy s odstupom vnímať len ako epizóda pri zavádzaní rozumných maturít. Zamestnanci ŠPÚ, ktorí zabezpečovali realizáciu maturít, urobili podľa neho počas niekoľkých rokov príprav, aj počas tohtoročnej realizácie množstvo dobrej práce. „Chybné testy tvorili len tri percentá všetkých testov,“ povedal Pišút.

Proti opakovaniu maturít sa chystajú v stredu protestovať študenti v približne dvadsiatich slovenských mestách.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku