Maturanti: Protestom sa to neskončí

20.04.2005 00:00

Proti opakovaniu maturitných skúšok budú dnes protestovať študenti vo všetkých krajoch. Nevylúčili, že budú pokračovať štrajkom a odmietnu písať odznovu testy z matematiky.

„Počkáme, ako ministerstvo zareaguje. Ak nebudeme úspešní, pristúpime k ďalším krokom,“ povedala Ľubica Rozborová, predsedníčka Študentskej rady Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne.

Práve trenčianski gymnazisti vyzvali študentov, aby štrajkovali. Protestné akcie sa tak uskutočnia v Nitre, Trnave, Poprade, Trebišove, Malackách, Banskej Bystrici, Michalovciach, Detve, Turčianskych Tepliciach, Považskej Bystrici a Bratislave.

Hodinový štrajk sa má uskutočniť aj v Košiciach. Odbor školstva Košického samosprávneho kraja podľa agentúry SITA pripravil odporúčanie pre školy, aby zabezpečili riadne vyučovanie. Predsedom kraja je nominant KDH Rudolf Bauer.

Žiakov podporujú aj učitelia. Jeden z nich, riaditeľ bratislavského Gymnázia L. Novomeského Norbert Kyndl, poslal ministrovi otvorený list. „Žiadame akceptovať priebeh vykonaných skúšok. Vaše rozhodnutie nech platí len tam, kde sa žiaci dostali k nesprávnym testom,“ uviedol Kyndl. 

Na protestných akciách maturantov sa zúčastnia aj vysokoškoláci. „Podporíme ich svojou účasťou,“ konštatoval Martin Braxatoris zo štrajkového výboru vysokoškolákov.

Maturanti žiadajú zrušiť písomnú časť maturity z matematiky na tento rok. Minister Fronc by podľa nich mal za chybu pri maturitách niesť politickú zodpovednosť a odstúpiť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku