Ľudovít Kaník je staronový predseda DS

18.06.2005 20:00

Ľudovít Kaník sa opäť stal predsedom Demokratickej strany, rozhodli o tom delegáti na kongrese v Banskej Bystrici. Jeho jediný súper o post šéfa demokratov, Branislav Hochel, sa stal prvým podpredsedom. Funkcie podpredsedov budú zastávať Alexander Slafkovský, Pavol Frešo a Jozef Mečiar.

Kaník sa bude snažiť, aby vedenie seriózne preskúmalo všetky možné alternatívy ďalšieho postupu a žiadnu z nich nesabotovalo alebo dopredu a priori neodsudzovalo. „Aby sme mohli seriózne a po zrelej úvahe predložiť našim členom taký variant, ktorý bude mať ambíciu byť najlepším spôsobom na presadzovanie záujmov DS a jej voličov a zachovanie jej historického odkazu a značky,“ zdôraznil.

Jeho koncepciou nie je jednoznačná orientácia na fúziu s SDKÚ, ráta s férovým spojením iba ako s jedným z možných riešení. Táto otázka však bude na programe mimoriadneho kongresu, ktorý by sa mohol konať pravdepodobne v decembri tohto roka.

Podotkol, že fúziu treba seriózne preskúmať a prerokovať s partnerom. „Vychádzajúc z našich skúseností najužšia a najefektívnejšia spolupráca a aj najväčší záujem o spoluprácu s nami má dlhodobo SDKÚ. Spolupracujeme však aj s inými nám blízkymi politickými stranami, či je to KDH, ANO alebo SMK v rôznych oblastiach a v rôznych regiónoch,“ zdôraznil Kaník. Doplnil, že úlohou predsedu je nájsť spôsob, ako sa bude dať realizovať program DS, ako sa budú môcť presadiť jej členovia vo verejnom živote a ako bude môcť tento subjekt mať podiel na verejnej moci. Prihovára sa za vznik spoločnej komisie SDKÚ a DS, ktorá zanalyzuje spoločné pôsobenie, spoluprácu, výsledky vo voľbách do VÚC a navrhne spôsob spolupráce v budúcnosti.

Hochel v tejto súvislosti uviedol, že pre neho nie je prijateľná koncepcia orientácie na SDKÚ. 

DS má približne 1700 členov a asi 700 jej členov a nominantov je zastúpených v komunálnej sfére.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Flower box vintage srdce "L" červené ruže

Flower box vintage srdce "L" červené ruže

34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk