Nezávislí Maxon a Pinkava vstúpili do HZD

08.09.2005 13:56

Nezávislí poslanci NR SR Miroslav Maxon a Igor Pinkava vstúpili do Hnutia za demokraciu. Pôvodne s nimi mala vstúpiť do strany aj Eva Antošová, tá sa však rozhodla inak. Ako uviedol predseda HZD Jozef Grapa, Antošová bude spolupracovať s tromi poslancami, ktorí sú dnes členmi HZD v parlamente.

Už dávnejšie do tejto strany vstúpil Rudolf Žiak. Toho predsedníctvo HZD zvolilo za prvého podpredsedu strany. Maxon bude skupinu štyroch poslancov koordinovať v Národnej rade SR. Nevylúčil však, že v budúcnosti sa bude uchádzať aj o post predsedu strany. Podľa Grapu všetci štyria poslanci budú v parlamente presadzovať opozičnú politiku.

Podľa Grapu HZD rokuje aj s ďalšími poslancami. „Je ich toľko, že by sme mohli mať v NR SR vlastný klub,“ uviedol Grapa. Podľa neho HZD bude pozorne sledovať správanie týchto poslancov a to, ako sa zachovajú pri odvolávaní jednotlivých členov vlády. „Verím, že príchodom poslancov sa zvýšia preferencie HZD tak, že sa čoskoro vyrovnajú preferenciám ĽS – HZDS. Dúfam, že nám budú stúpať a im klesať,“ dodal Grapa. Podľa Maxona chce HZD hľadať voličov v „rybníkoch“ ĽS-HZDS. „Naším cieľom je byť po voľbách v roku 2006 v parlamente a stať sa jazýčkom na váhach,“ vyhlásil Maxon.

Maxon ako líder skupiny poslancov HZD má záujem na spolupráci aj s ostatnými opozičnými stranami. Dokonca má záujem zúčastňovať sa aj na rokovaniach lídrov opozičných strán pred zasadnutím parlamentu. 

Koalícia sa podľa Grapu začala správať podľa vzorca „odmocnina z politickej strany krát Koaličná rada rovná sa nový koaličný partner, ktorý nemá politické krytie“. Zároveň zdôraznil, že premiér Mikuláš Dzurinda zaradil vyšší level, keď prešiel na využívanie celých skupín. „Od telocviční a čističiek pre nezaradených poslancov prešiel k rozdávaniu ministerstiev,“ vyhlásil Grapa.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Perla farebné tulipány Valentín

Perla farebné tulipány Valentín

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk