Čič: Kultúra je v kríze, pakultúra prekvitá

13.09.2005 17:47

Autentická slovenská kultúra je v kríze a pakultúra prekvitá, vyhlásil vedúci Kancelárie prezidenta SR Milan Čič na členskom zhromaždení Spolku slovenských spisovateľov. Oznámila Margita Ivaničková z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Čič zároveň podporil apel členov spolku, v ktorom spisovatelia vyzvali prezidenta SR, parlament a vládu SR, aby odstránili ekonomickú cenzúru a odvrátili bezprostredné ohrozenie existencie pôvodnej slovenskej kultúry, osobitne autentickej slovenskej umeleckej literatúry. Podľa spisovateľov by sa vrcholné orgány Slovenska mali sústrediť na vytváranie adekvátnych podmienok pre ich slobodný a perspektívny rozvoj.

Členské zhromaždenie SSS rokovalo v Bratislave. Hlavnou témou bol aktuálny stav slovenskej kultúry s osobitným zreteľom na literatúru.  Spolok existuje už 82 rokov. Registruje 403 slovenských spisovateľov. Ročne vydáva asi 20 pôvodných a prekladových titulov vo vlastnom vydavateľstve. Členské zhromaždenie je najvyšším orgánom SSS, ktoré sa schádza v dvojročných intervaloch. Okrem bilančných a programových správ volí aj nové vedenie spolku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Sweet trsové biele ruže

Sweet trsové biele ruže

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk