Fialová: Je to preto, že vo vláde sedia klamári

09.11.2005 18:32

Približne 5-tisíc ľudí na bratislavskom Hodžovom námestí so sviečkami v rukách protestuje proti násiliu a čoraz viac rozmáhajúcemu sa pravicovému extrémizmu. Na improvizovanej tribúne sa vystriedali viaceré osobnosti z kultúrneho a spoločenského života ako aj komunálni politici.

Členovia parlamentu a vlády, ktorí sú tiež na námestí, na tribúne vystupovať nechceli s odôvodnením, že sa nechcú propagovať, povedala moderátorka podujatia Oľga Záblacká.

Herečka Zuzana Fialová zožala aplauz, keď povedala, že násilie je výsledkom neinteligencie, nekultúrnosti a hrubosti národa. Do tohto stavu dostali niektorých ľudí podľa nej médiá. „Je to aj dôsledok toho, že tí, čo sedia vo vláde, by mali byť vzormi, ale pritom sú to klamári a zlodeji.“

Do obrovského aplauzu po tomto jej výroku sa však nezapojili niektorí ministri, ktorí stáli len niekoľko metrov pod tribúnou. Na skoncovanie s extrémizmom a násilím vyzval kompetentných aj lekár z Afriky, ktorý na Slovensku už žije 20 rokov. „Nestačí počuť, že robíte všetko, to mi nepomôže pri ochrane života, ale treba konať,“ povedal tento černoch, ktorý sa niekoľkokrát stal cieľom útoku extrémistov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku