Na mieste vraždy študenta bude pamätník

10.11.2005 13:34

Na mieste vraždy študenta Daniela Tupého bude pravdepodobne stáť pamätník obetiam rasového, xenofóbneho, antisemitského násilia a násilia rôznych extrémistov. Potvrdil to Daniel Milo z občianske združenie Ľudia proti rasizmu.

O postavení pamätníka uvažovalo združenie už skôr, malo by ísť o mozaiku z rôznofarebných črepín skla. Tie by symbolizovali Krištáľovú noc z roku 1938, kedy bolo v Nemecku zavraždených viac ako 90 Židov, vypálených vyše 100 synagóg a zničených 7 500 židovských obchodov.

Nemecké ulice vtedy zasypalo množstvo sklenených črepín z výkladov židovských obchodov. Na pamiatku týchto udalostí bol 9. november vyhlásený za Medzinárodný deň boja proti fašizmu a antisemitizmu. Milo zdôraznil, že na budúci týždeň začnú vybavovať potrebné povolenia, aby pamätník mohli na tomto mieste umiestniť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku