VÚC: László Szigeti sa vzdal kandidatúry

29.11.2005 10:35, aktualizované: 12:58

Rozhodnutie SMK a Lászlóa Szigetiho vzdať sa kandidatúry na post nitrianskeho župana je podľa predsedu strany Bélu Bugára gestom k ostatným stranám a voličom, aby sa naďalej nezvyšovalo napätie medzi Slovákmi a Maďarmi v kraji.

Ako uviedol Bugár dnes na tlačovej besede, SMK očakáva, že Ján Greššo (SDKÚ), ktorý postúpi miesto Szigetiho do druhého kola, bude viesť predvolebnú kampaň demokratickejšie ako súčasný župan Milan Belica.

SMK podľa Bugára za svoj postup nič nechce ani v Nitrianskom kraji a ani inde. „Nevylučujeme však rokovania o prípadnej podpore. Ak ide do ďalšieho boja Greššo, predpokladám, že SDKÚ bude rokovať o podpore so všetkými stranami,“ povedal Bugár. Zároveň dodal, že zatiaľ SMK nikto na rokovania o podpore nevyzval. SMK je podľa neho pripravená na to, že zostane v novom volebnom období v Nitrianskom kraji v opozícii.

Szigeti uviedol, že nešlo o ľahké rozhodnutie a sám sa prispôsobil názoru väčšiny v nitrianskom krajskom predsedníctve SMK. „Je to najmúdrejšie riešenie, ktoré predchádza rozdúchavaniu národnostných vášní,“ vyhlásil. SMK sa podľa neho bude v kraji snažiť o konštruktívnu politiku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku