Kaník je sklamaný z volebnej kandidátky

08.03.2006 21:01

Sklamanie z volebnej kandidátky SDKÚ-DS, kde sa nedostal ani do prvej tridsiatky kandidátov, vyjadril po zasadaní ústrednej rady strany bývalý predseda Demokratickej strany Ľudovít Kaník.

„Demokratická strana očakávala iné postavenie na kandidátke,“ povedal pre novinárov. 

Z bývalých členov DS sa do prvej tridsiatky dostal len primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský, a to na 15. miesto.

Kaník konštatoval, že v prípade jeho absencie na zvoliteľných miestach išlo o rozhodnutie predsedu strany Mikuláša Dzurindu. „Demokratická strana je sklamaná,“ dodal.

Podľa Kaníka však bývalí členovia DS budú pokračovať v politickej práci v SDKÚ-DS a v presadzovaní toho, čo poznali zo svojej domovskej strany. Rozhodnutie integrovať DS do SDKÚ Kaník neľutuje. „Bolo to politicky veľmi správne rozhodnutie integrovať pravicu,“ povedal.

Kaník bol jediný z členov ústrednej rady, ktorý hlasoval proti kandidátke navrhovanej prezídium SDKÚ-DS, piati sa zdržali hlasovania, 110 bolo za.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku