Szigeti: Maturity opakovať nebudeme

Písomná časť maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry je platná a nie je dôvod na to, aby ju museli študenti opakovať. Vyhlásil to minister školstva László Szigeti. Únik informácií o témach písomnej skúšky však definitívne nevylúčil.

04.04.2006 14:53
debata

Niektoré médiá totiž priniesli informácie, že témy boli ešte v nedeľu dostupné na internete. S novým typom maturít boli problémy už vlani, keď niektorí študenti dostali pri maturitnej skúške z matematiky spolu so zadaniami aj ich výsledky.

Minister sa zaručil za to, že témy maturít určite neunikli z ministerstva školstva ani zo Štátneho pedagogického ústavu, ktorý má na starosti prípravu maturít. Odtiaľ boli témy v zapečatených obálkach ešte v piatok rozdistribuované na 736 stredných škôl, kde ich mali riaditelia uložiť do trezorov. 

Riaditeľka ŠPÚ Anna Butašová pochybuje o tom, že došlo k úniku informácií priamo na školách. Je to tak vážna vec, že by si to nikto nedovolil, povedala novinárom. Upozornila tiež na to, že maturitné otázky boli v školských trezoroch uložené už od piatku a prvé informácie o úniku informácií prišli až v pondelok popoludní, keď už mali tohtoroční maturanti skúšky za sebou. Ak by teda bola pravda, že boli témy prezradené, tieto informácie by podľa nej vyšli na povrch už skôr.

debata chyba