SF hovorí nie KSS, SNS aj Mečiarovi

03.05.2006 14:12

Slobodné fórum nebude po voľbách spolupracovať s KSS, ani s "extrémnymi" stranami ako je SNS, či s Vladimírom Mečiarom. "Slobodné fórum nebude účastníkom vo vláde, ktorú by viedol súčasný premiér Mikuláš Dzurinda," povedala predsedníčka SF Zuzana Martináková.

Slobodní si vedia smerom k ostatným stranám predstaviť rokovania o programe, o pilieroch programu SF, ktorý chcú po voľbách presadzovať a realizovať.

Slobodné fórum zároveň znepokojilo vyhlásenie ministerky práce Ivety Radičovej v súvislosti s otázkou týkajúcou sa spolupráce SDKÚ-DS a ĽS-HZDS v relácii televízie TA3. Jej postoj, keď sa odmietla zaoberať predsedom HZDS s tým, že v demokracii neplatia osobné spory ako aj slová, že politik je povinný dohodnúť sa na základe volebných programov, podľa SF povážlivo posunuli doterajšie diskusie o možnej spolupráci s Mečiarom do polohy jeho akceptovania.

„Vyjadrenia pani Radičovej posúvajú Vladimíra Mečiara z hľadiska SDKÚ, pretože Radičová je trojka na kandidátke SDKÚ, do situácie, ako keby sa Vladimír Mečiar stával prijateľným politikom,“ povedal riaditeľ tlačovej sekcie SF Róbert Kotian. Podľa neho má Mečiar ešte stále čo vysvetľovať zo svojej minulosti a v čase výročia smrti Remiáša by sa na to nemalo zabúdať. Ako dodal, Mečiar je politikom „samoamnestova­ným“. 

Slobodné fórum kritizovalo, že doteraz sa na Slovensku nerealizovali politické reformy. Podľa nich nestačia len ekonomické reformy, ale potrebné sú aj politické. Nosnou myšlienkou programu SF je preto demokratický štát s priateľským prostredím. Podľa Milana Janičinu je podstatou myšlienky takéhoto štátu vzťah občana a štátu. Občan má byť podľa SF suverénom moci a štát správcom vlasti, ktorý občanovi slúži a chráni jeho záujmy. Politické reformy chcú slobodní presadzovať viacerými opatreniami, ako napríklad ústavným zákonom o etike ústavných a verejných činiteľov, či zriadením verejného registra privatizovaného majetku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku