Polícia v stredu k zatknutiu jedného z najvplyvnejších mužov krajiny odmietla poskytnúť bližšie informácie. „Boli zadržaní pre podozrenie zo závažnej násilnej trestnej činnosti,“ potvrdil policajný prezident Ján Packa bez ďalších podrobností. Viceprezident polície Michal Kopčik spresnil len toľko, že Rehákovcov policajti odviedli po prehliadke ich firmy, na ktorú mali riadny súhlas sudcu. Okrem toho policajti prehľadali aj jeden notársky úrad. Spolu skončilo v policajnej cele päť ľudí. Prípad vyšetruje Úrad boja proti organizovanému zločinu.
K prípadu v stredu odmietol čokoľvek uviesť aj advokát Ondrej Mularčík, ktorý je podľa dostupných informácií jedným z Rehákových právnych zástupcov. „Nebudem sa k ničomu vyjadrovať,“ uviedol právny zástupca. Podľa jedného z podnikateľských partnerov Ladislava Reháka rozpútala celú kauzu bývalá účtovníčka jeho firiem. „Spreneverila peniaze, spolu to bolo okolo 5 miliónov korún. Aj sa k tomu následne priznala a podpísala papier, že všetko vráti. Namiesto toho však podala trestné oznámenie pre vydieranie,“ tvrdí Rehákov spoločník, ktorý si želal zostať v anonymite. Oficiálne stanovisko by mala Rehákova strana poskytnúť vo štvrtok.
Generálny prokurátor sa k prípadu tiež odmietal vyjadriť a tvrdil, že o ničom nevie. „Nepočul som o tom. Čo sa malo stať?“ reagoval Trnka krátko po obede. Rovnako nechcel hovoriť ani minister vnútra Robert Kaliňák. Odmietol však, že by polícia konala na politickú objednávku. „Orgány činné v trestnom konaní postupujú nezávisle bez ohľadu na postavenie podozrivých, alebo páchateľov,“ skonštatoval minister. Premiér Robert Fico chce podľa vlastných slov počkať, aké bude ďalšie pokračovanie prípadu. „Som zvedavý, ako sa táto kauza bude vyvíjať. Počkajme si na ďalšie kroky orgánov činných v trestnom konaní. Možno nás čaká niekoľko zaujímavých dní,“ uzavrel.
Polícia v stredu celý deň pracovala na získavaní dôkazov proti Rehákovi a jeho dvom synom. Ani do večerných hodín sa jej však nepodarilo zabezpečiť dostatok podkladov na vznesenie konkrétneho obvinenia. Až po prípadnom obvinení môže polícia požiadať o vyšetrovaciu väzbu. Návrh na väzbu podáva prokurátor a rozhoduje o nej súd.
Policajný šéf Ján Packa odmieta, že by názov akcie Svätuškár súvisel s Rehákovými kontaktmi v KDH. Podľa Packu bol zásah pomenovaný podľa toho, že polícia ho pripravovala od Sviatku všetkých svätých. To bola minulotýždňová streda.
Ladislav Rehák je známy blízkymi vzťahmi s KDH a patril aj medzi sponzorov hnutia. Vo výročných finančných správach strany je uvedený ako darca. V roku 2002 napríklad daroval 550-tisíc korún, o rok neskôr 600-tisíc a v roku 2004 niekoľkokrát po 50-tisíc korún. Ústredný tajomník KDH Pavol Abrhan sa nechcel k zatknutiu vyjadrovať. Pripustil však, že Rehák KDH významne podporoval. „Fakt je ten, že prispieval väčšou sumou, asi tak, ako mu to dovoľovali majetkové pomery. KDH má totiž väčšinou malých darcov,“ povedal.