KSS: Bol to protisocialistický politický prevrat

Komunistická strana Slovenska považuje takzvanú Nežnú revolúciu za protisocialistický politický prevrat, ktorý bol zameraný na zmenu vlastníckych pomerov. "Privatizácia, nazývaná reštrukturalizáciou ekonomiky, bola a je v histórii nevídaná krádež spáchaná na občanoch. Za 17 rokov pôsobenia kapitalizmu na Slovensku nastalo a pokračuje postupné zbedačovanie občanov SR," píše sa vo vyhlásení k výročiu 17. novembra, ktoré poskytol člen Predsedníctva Ústredného výboru KSS Jozef Hrdlička.

16.11.2006 12:47
Nežná revolúcia Foto:
Napäté novembrové dni v Prahe v roku 1989.
debata (9)

Komunisti si myslia, že Slovensko sa stalo zdrojom lacnej, nesmierne vykorisťovanej a ponižovanej pracovnej sily pre domácich a zahraničných kapitalistov.

SR je spolupáchateľom agresívnej politiky USA

Tvrdia, že vstup do NATO a Európskej únie urobil zo SR štát bez možnosti tvorby a realizácie vlastnej zahraničnej politiky a štát, ktorý sa stal spolupáchateľom agresívnej, hegemonistickej politiky USA a presadzovania ich ekonomických záujmov.

„Urýchlenie vstupu do EÚ na základe nedokonalej prístupovej zmluvy priviedlo Slovenskú republiku do postavenia žobrákov a druhoradých občanov na periférii Európy. Kapitalistická demokracia nadobúda stále viac podobu arogancie úradov voči občanom, prevahy peňazí nad právom, prehlbovania priepasti medzi volenými a voličmi,“ uzatvára vyhlásenie komunistov.

9 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy