Fico: Éra sociálneho netvora Kaníka je za nami

Premiér Robert Fico prišiel do Bánoviec nad Bebravou podporiť kandidáta na primátora mesta, ktorý kandiduje za strany vládnej koalície. Na námestí sa zišlo niekoľko stovák ľudí, zadarmo bol guláš, čapovalo sa pivo a na ražňoch sa krútili grilované kurence. Koncertovala česká kapela Maxim Turbulenc a slovenský Drišľak.

25.11.2006 16:50
Premiér SR Robert Fico Foto:
Premiér SR Robert Fico
debata

Fico v deväťminútovom príhovore sumarizoval kroky vlády. Podľa neho by sa po zrušení poplatkov v zdravotníctve „po krátkom čase“ nemal vyberať ani 60-korunový poplatok na pohotovosti. Od januára podľa premiéra klesne cena liekov, očakáva pokles ceny plynu o päť percent, za prvé dieťa bude štát vyplácať 15-tisíc. Dôchodcovia dostanú vianočné príspevky aj v roku 2007 a Fico dúfa, že sa podarí zabezpečiť, že v budúcom roku nezdražie elektrina. 

Premiér hovoril, že v prvých troch mesiacoch budúceho roka budú zrušené všetky krajské úrady, na ministerstvách bude prepustených 20 percent zamestnancov a zároveň ministerstvá znížia svoje výdavky o desať percent. Vláda podľa neho chce, aby Slovensko bolo solidárnejšie a sociálnejšie ako „za éry toho sociálneho netvora Kaníka“. Z Bánoviec smeroval Fico na míting do Martina. 

V Bánovciach nad Bebravou súperí o primátorský post až desať kandidátov. Po voľbách bude mať mesto nového primátora, pretože súčasný už nekandiduje.

debata chyba