Šebej a spol. sa boja o stav súdnictva

11.12.2006 19:34
Kladivko
Kladivko Autor:

Obavu o stav slovenského súdnictva a jeho smerovanie vyjadrili kvôli rozhodnutiu Najvyššieho súdu, ktorým potvrdil tresty pre šesticu Nitranov obžalovaných z vraždy medičky Ľudmily Cervanovej, niektoré osobnosti spoločenského života.

„Protestujeme proti postupu Krajského i Najvyššieho súdu, ako aj proti tomu, že tieto súdy nebrali do úvahy rozhodnutie Najvyššieho súdu ČSFR, neodstránili pochybenia, na ktoré tento súd poukázal, a nezaoberali sa ani dôkazmi a spismi z archívu v Levoči,“ uviedli Ján Krstiteľ Balázs, František Guldan, Ľuba Lesná, František Šebej, či Zuzana Szatmáry. Zároveň vyjadrujeme vážnu obavu o stav slovenského súdnictva a o jeho smerovanie.

Osobnosti nesúhlasia s odsúdením šestice a potvrdením ich rozsudku. Vyšetrovanie aj súdy boli zmanipulované bývalým komunistickým režimom a viaceré dôkazy boli zatajené. Nesúhlasia ani s tým, že súčasné súdy nezobrali tieto dôkazy do úvahu a kopírovali rozsudky komunistickej justície.

Medičku podľa rozsudku znásilnili a následne zavraždili 9. júla 1976. Najvyšší súd SR minulý týždeň kauzu po viac ako 30 rokoch uzavrel (viac čítajte TU).

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,7
Gerbera mini mix v celofáne

Gerbera mini mix v celofáne

49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk