Poslanec KDH František Mikloško sa žení

06.07.2007 07:00
František Mikloško
František Mikloško Autor: ,

Šesťdesiatnik, doterajší starý mládenec a poslanec za KDH František Mikloško sa v jednom z kostolov v centre Bratislavy ožení. Svadbu sa mu dlho darilo tajiť, nevedeli o nej ani mnohí najbližší spolupracovníci. Mikloško ani včera nechcel informáciu o sobáši potvrdiť, otázkam sa vyhýbal.

Nevestou by mala byť štyridsiatnička, farmaceutka. Sobáš bude v najužšom kruhu príbuzných. Mikloško prekvapil aj blízkych priateľov.

Bývalý minister kultúry a jeden z najbližších Mikloškových ľudí Rudolf Chmel bol pred týždňom na oslave Mikloškovej šesťdesiatky. „O svadbe naozaj nič neviem. Ale ak by to bola pravda, bolo by to také typické Ferkovo prekvapenie,“ hovorí Chmel.

Pred mesiacom vo veľkom rozhovore pre Pravdu pri príležitosti svojej šesťdesiatky Mikloško odpovedal na otázku, prečo je stále slobodný: „Žil som život, pri ktorom som sa musel rozhodnúť, čomu ho zasvätím.“ Vtedy priznal, že je skôr samotár, ale „samota nemusí byť zlá, ak má človek o čom premýšľať. Duchovný život samotu veľmi vypĺňa“.

Hovoril, že pri starnutí si človek musí nájsť svoj pokoj, svoju vyrovnanosť, lebo posledná fáza života zaskočí každého. „Ona nie je daná a každý si ju musí pravdivo nájsť, lebo úniky na spoločenské podujatia a vernisáže sú len klamom,“ hovoril, no o sobáši nenaznačil nič.

František Mikloško sa narodil 2. júna 1947 v Nitre, pracoval ako matematik v Ústave technickej kybernetiky SAV, neskôr ako robotník. Bol kľúčovou postavou československého disentu. Po páde komunizmu sa stal poslancom, ktorým je dodnes.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku