Dzurinda: Táto vláda je v rukách výpalníkov

Vláda je podľa predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu v rukách výpalníkov. "V stredu Fico pustil perie Mečiarovi, vo štvrtok pustil perie Slotovi," vyhlásil Dzurinda v súvislosti s dianím v parlamente v súvislosti so schvaľovaním zákona o zdravotných poisťovniach. Dzurinda pripomenul, že ešte v stredu Slota povedal, že zisk je nutný a potrebný.

25.10.2007 15:51
Dzurinda Foto:
Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda

„Je evidentné, že platí už niečo celkom iné. To ma vedie k smutnému konštatovaniu, že namiesto politických rokovaní strán vládnej koalície vládne medzi nimi kšeft. Mečiar a Slota sa správajú ako výpalníci,“ zdôraznil Dzurinda.

Fico podľa Dzurindu kšeftuje s Mečiarom a so Slotom, preto ani jedna z týchto satelitných strán si nedovolí prispieť k tomu, aby mohol byť zablokovaný parlament. „Pretože robia kšefty, urobili kšefty, budú poslušne hlasovať SNS aj HZDS,“ uviedol. Podľa neho Mečiar mal pravdu, keď tvrdil, že Slotova česť končí pred dverami nejakej trafiky.

„Fico bude robiť kšefty so Slotom a Mečiarom, aby ich udržal a tí dvaja preto, aby pre nich vládnutie malo zmysel,“ povedal Dzurinda. Zároveň na otázku, aké kšefty sa robia, dodal, že nie je policajt a len sleduje vývoj. „Nie ja by som mal skúmať o aké kšefty ide, ale Vladimír Mečiar by mal vysvetliť prečo na opätku zmení názor. Nie ja by som sa mal hrať na policajta, ale Slota by mal vysvetliť, prečo v stredu povie, že zisk je nutný a potrebný a na druhý deň totálne zmení svoj názor. Je ich povinnosťou a elementárnou slušnosťou, aby vysvetlili zmenu postoja,“ vyhlásil šéf SDKÚ.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba