Politici myslia len na seba, tvrdí Tondra

29.12.2007 10:56
František Tondra
Predseda Konferencie biskupov Slovenska František Tondra Autor:

Politici na každom stupni strácajú podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Františka Tondru zmysel zodpovednosti za národ, myslia len na svoj alebo stranícky prospech. "Ľudia sú zvyknutí na demagógiu a nerozlišujú ju od čistej pravdy," povedal. Tondra upozornil, že každú vec možno zneužiť. Pozitívne danosti demokracie sa podľa neho stávajú aj v našej spoločnosti negatívnymi, často až deštruktívnymi.

„Sloboda prejavu nerešpektuje základné ľudské práva na ochranu osobnosti, jej cti a dobrého mena. Do obvinenia kohokoľvek, nevynímajúc ani cirkevných činiteľov, stačí vsunúť "vraj“ a už je to nepostihnuteľné," vyhlásil Tondra. Podľa neho tiež sloboda podnikania býva zneužitá na nečestnú konkurenciu, korupciu a podobne. „Stratil sa pojem spravodlivosti, vo vízii je iba zisk,“ zdôraznil.

Cirkev však vidí aj mnohé pozitíva. „Za pozitívne považujem na prvom mieste slobodu prejavu akoukoľvek formou a veľkú informovanosť ľudí. Ďalšou pozitívnou vecou je sloboda pohybu a cestovania. Keď to porovnávame s minulosťou, myslím dobou totality, je to úžasná vec, ktorá môže poslúžiť rozvoju osobnosti i celej spoločnosti. Podobne je to slobodou podnikania,“ uviedol spišský biskup.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku