Podľa ŠtB šéf SNS Slota vykradol obchod

Predseda vládnej SNS Ján Slota sa údajne v roku 1971 podieľal na Slovensku na vykradnutí obchodu. Informovala o tom televízia Markíza, ktorá sa odvolala na dokumenty komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB) z archívu Ústavu pamäti národa. Krátko na to Slota podľa televízie ušiel na štyri dni do Rakúska, kde ho polícia údajne prichytila pri krádeži auta.

14.04.2008 20:10
Slota Foto:
Preseda SNS Ján Slota
debata

Slota ako tínedžer utiekol cez železnú oponu do Rakúska s troma kamarátmi. „Pred útekom do Rakúska všetci vykradli predajňu textil a mäsové výrobky v obci Koš, okres Prievidza ku škode Jednoty Prievidza vo výške 22-tisíc korún československých,“ citovala Markíza z dokumentu z ústavu. Slota na informácie odmietol reagovať.

Informácia o údajnej krádeži na Slovensku podľa Markízy pochádza zo spisu emigranta zo Slotovej skupiny Františka Filkorna, ktorého ŠtB zaevidovala ako preverovanú osobu.

Slota sa údajne podľa skorších informácií Markízy, ktorá sa odvolala na spis jeho otca z ÚPN, podieľal v Rakúsku na krádeží áut. Po návrate Slotu údajne zatkli pohraničníci a ŠtB ho poslala do vyšetrovacej väzby. Súd ho za nezákonne opustenie republiky odsúdil na polročný podmienečný trest. Údajné vykradnutie obchodu zostalo podľa dokumentov ŠtB nepotrestané, poznamenala Markíza.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy