Minárik vyzval na boj proti hracím automatom

26.05.2008 13:15
Pavol Minárik
Poslanec KDH Pavol Minárik. Autor: ,

Celoplošným zákazom, vydaným ako všeobecne záväzné nariadenie obce, a vytlačením hracích automatov z verejných priestranstiev do herní chce nezávislý poslanec Národnej rady SR Pavol Minárik bojovať proti hazardu na Slovensku. Ako uviedol na tlačovej besede, najviac ohrozenou skupinou je práve mládež. Aj napriek tomu, že platí zákaz hrania do 18 rokov, v krčmách či kluboch mladých nikto neskontroluje.

„Verím, že po tom, ako parlament ukázal, že chce chrániť mládež pred alkoholom, bude ju chrániť aj pred hracími automatmi,“ konštatoval.

Minárik vie, že je veľmi ťažké pristúpiť na akékoľvek obmedzenie a aj to, že starostovia, ktorí dostanú právomoc, aby plošne obmedzovali na svojom území hranie, to budú mať ťažké. „Bude veľmi záležať na ich občianskej statočnosti, či pomôžu v tomto boji,“ tvrdí Minárik. Ako povedal, po schválení Zákona o hazardných hrách v roku 2005 stúpol počet vkladov do automatov takmer o 40 percent. „Sme jedna z najliberálnejších krajín nielen v Európe, ale možno aj vo svete, v prístupe k hracím automatom,“ povedal Minárik. Ideálny stav je podľa neho vo Francúzsku, kde sú automaty len v kasínach a hráč nemôže hrať v mieste svojho trvalého bydliska.

Na Slovensku jeden hrací automat pripadá na približne 310 obyvateľov. Licenciu na prevádzkovanie hracích automatov môže podľa Minárika dnes získať hocikto, kto splní podmienky. „Síce to dostali do vienka obce, ale keď prevádzkovateľ splní zákonom stanovené podmienky, obec nemá šancu zabrániť prístupu k automatu,“ myslí si.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku