Liška to vzdal: Dzurinda nemá môju dôveru

19.06.2008 10:58
Juraj Liška
Autor:

Podpredseda opozičnej SDKÚ Juraj Liška oznámil svoj odchod zo strany a z jej poslaneckého klubu. Zdôvodnil to nespokojnosťou s politikou jej vedenia. Bývalý minister obrany sa v uplynulých mesiacoch dostal do konfliktu s predsedom strany a bývalým premiérom Mikulášom Dzurindom, keď ho vo februári vyzval na odchod z čela SDKÚ.

„Neodchádzam preto, že mám lepšiu alternatívu. Princípy, ktoré uznávam ja a moji blízki a s ktorými som do politiky vstupoval, neboli podľa mňa v poslednom období v tejto strane napĺňané,“ povedal Liška.

Juraj Liška si aj po odchode zo strany myslí, že v jej vedení by mali nastať personálne zmeny. "Nemôžem sa zmieriť ani s tým, že v Bratislave prebiehala preregistrácia členov strany a na návrh generálneho sekretára ich niekoľko desiatok, podľa mňa bez vážnych argumentov, nepreregistrovali,“ dodal s tým, že Mikuláš Dzurinda ako predseda stratil jeho dôveru.

Liška nevie, či ho budú nasledovať iní členovia strany. "Ja neorganizujem stranícky puč,“ dodal. Svoj odchod nekomunikoval ani s bývalými členmi bratislavskej organizácie, ktorí boli po kritike Dzurindu a vedenia zo strany vylúčení. O svojom ďalšom politickom pôsobení neuvažoval, vlastnú politickú stranu nechce zakladať. Nevylúčil však, že ak sa nájde strana, s ktorou by si vyhoveli obojstranne, bude v politike pôsobiť naďalej. Zatiaľ ostáva nezávislý poslanec, hlásiaci sa k opozícii.

Liška, ktorý sa nedávno vzdal funkcie šéfa SDKÚ v Trenčianskom kraji, tak bude po Marekovi Kurucovi druhým nezávislým poslancom, ktorý odíde z klubu najsilnejšej opozičnej strany. Práve Kuruc patril medzi skupinu bratislavských politikov, ktorých vylúčili po kritike vedenia SDKÚ.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku