Počiatek musí ukázať účty za Monako

09.07.2008 05:03
Minister financií Ján Počiatek
Minister financií Ján Počiatek Autor:

Minister financií Ján Počiatek (Smer) musí začať hľadať účty za svoj výlet na preteky Formule 1 v Monaku. Vyzval ho k tomu poslanec Ivan Štefanec z SDKÚ v interpelácii, na ktorú musí odpovedať do 30 dní. Mal by tak rozptýliť podozrenie, že do Monaka cestoval v máji na palube súkromného lietadla finančnej skupiny J&T, ktorá krátko nato zarobila na zmene kurzu koruny.

„Pýtam sa, ako pán minister cestoval, kto jeho cestu financoval, kto hradil jeho cestovné a pobytové náklady,“ vysvetlil Štefanec. Počiatkovi zadal otázku minulý týždeň vo štvrtok, odpoveď by mal dostať najneskôr prvý augustový týždeň.

Otázniky nad cestou do Monaka minister stále nevysvetlil. Včera bol v Bruseli, kde ministri financií EÚ rozhodovali o konverznom kurze pre Slovensko. Jeho hovorca Miroslav Šmál nedvíhal mobil, na otázky z konca júna neodpovedal. Ján Onda z tlačového oddelenia povedal, že sa so Šmálom nemôže spojiť.

„Všetky údaje, ktoré bude treba, zdokumentujem Národnej rade,“ vyhlásil ešte koncom júna Počiatek. Tvrdil, že cesta do Monaka bola súkromná a že si ju hradil sám v plnom rozsahu. „Nie som vôbec závislý od nijakých finančných skupín,“ zdôrazňoval vtedy Počiatek.

Štefanec povedal, že pravdu o Počiatkovej ceste nepozná. „Celá cesta je však veľmi podozrivá,“ myslí si. Poznamenal, že zárobky finančnej skupiny J&T, ktorá počas pretekov Formule 1 pozvala Počiatka na svoju jachtu, presiahli podľa najnovších informácií miliardu korún.

Na jachte finančných žralokov bol okrem Počiatka aj bývalý šéf bratislavského letiska Karol Biermann. Toho nechal Fico odvolať s tým, že vysokopostavený štátny úradník nesmie udržiavať takéto kontakty s finančnými skupinami. Počiatkovi Fico udelil iba žltú kartu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Kvetinové menu Macaroons pink

Kvetinové menu Macaroons pink

45,99
Nevinnosť Yellow

Nevinnosť Yellow

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk