Bútora kandidovať nebude, podporí Radičovú

Občiansky prezidentský kandidát z roku 2004 Martin Bútora sa prezidentských voľbách nebude uchádzať o post hlavy štátu, hoci sa jeho meno objavuje v niektorých prieskumoch verejnej mienky. "Vo voľbách v roku 2004 som získal 6,5 percenta hlasov. Aj keď je samozrejme výsostným právom všetkých mojich niekdajších voličiek a voličov rozhodnúť sa, koho podporia, bol by som rád, keby vedeli, že osobne dávam prednosť kandidátke Ivete Radičovej," uviedol vo vyhlásení Bútora.

29.07.2008 18:34
Bútora Foto:
Martin Bútora

Bývalý veľvyslanec Slovenska v USA vidí v Radičovej vzdelanú, rozhľadenú, hodnotovo jasne vyprofilovanú osobnosť, ktorá má za sebou dedičstvo novembra 1989 a súčasne sa pozerá do budúcnosti. Jej víťazstvo by mohlo vyvážiť súčasnú politickú scénu, prelomiť „nezdravý monopol terajšej vládnej garnitúry“ a zvýšiť úroveň politickej kultúry i kvalitu verejnej rozpravy, kde podľa neho v súčasnosti odznievajú vulgárne tóny.

Pre Bútoru je Radičová nádejou na oživenie občianskeho záujmu o politiku a správu verejných vecí, čo by vraj mohlo zvýšiť odolnosť ľudí voči populizmu. „Úspech kandidatúry Ivety Radičovej by tiež posunul Slovensko k užitočnej generačnej výmene v najvyšších štátnych funkciách. Zvýšil by prestíž Slovenskej republiky vo svete a posilnil by charakter Slovenska ako krajiny modernej, vzdelanej, solidárnej a tolerantnej,“ dodáva Bútora.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy