Vo VOP Nováky sa vraj porušovali predpisy

Vo Vojenskom opravárenskom podniku (VOP) sa údajne pred výbuchom, ku ktorému došlo vlani v marci, porušovali bezpečnostné predpisy. Informovala o tom televízia TA3. Porušenie vyplýva zo stanoviska expertov vo vyšetrovacom spise, ktorý obsahuje i expertízy zo špeciálnych ústavov. Previerka odhalila, že lis, na ktorý ukladali výbušniny, dal niekto prerobiť bez certifikátu.

31.07.2008 19:47
VOP Nováky po výbuchu Foto:
Na mieste opravárenského podniku zostali len trosky.
debata

Do spisu mohli obvinení i pozostalí obetí nahliadnuť. Podľa jedného z pozostalých Jozefa Kováča bol lis vyrobený svojvoľne a bez dokladovania.

Na lise sa podľa televízie vymenil hydraulický agregát, čo malo zabezpečiť vyššiu normu pre zabezpečenia munície. Podľa polície je vec v štádiu šetrenia, doteraz už vyšetrovateľ vypočul vyše sto svedkov. Vyjadrenie vtedajšieho generálneho a technického riaditeľa podniku sa televízii získať nepodarilo.

Vo VOP Nováky 2. marca minulého roka nastal obrovský výbuch v hale, kde sa rozoberala munícia. Okrem ôsmich obetí si výbuch vyžiadal desiatky zranených, tlaková vlna rozbila okná do vzdialenosti desať kilometrov.

Vo Vojenskom opravárenskom podniku v...
Kúdol dymu po výbuchu vo Vojenskom...
+19Výbuchy vo VOP Nováky, pohľad z...
debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy