Packa: Ak zástupca o akcii vedel, mal by odísť

Po nitrianskom policajnom riaditeľovi Jánovi Štarkovi a riditeľovi kriminálnej polície Mariovi Machovcovi by v súvislosti s nepodarenou policajnou akciou v Leviciach zo začiatku augusta mohol odísť aj zástupca nitrianskeho krajského riaditeľa Daniel Goga. Ten plán akcie podpísal, takže bol za ňu aj zodpovedný. Podľa policajného prezidenta Jána Packu, je to zatiaľ v štádiu preverovania.

17.08.2008 18:29
Packa Foto:
Policajný prezident Ján Packa
debata

„Ak zistím, že bol podrobne informovaný, že s tým bol problém a má s tým súvis, tak mu povieme že by bolo vhodné aby z polície odišiel,“ povedal Ján Packa. Ako dodal, je rozdiel medzi tým, či akciu len „podpísal“ alebo o nej vedel aj podrobnosti. To by sa malo vyjasniť v najbližších dňoch, Packa si potrebuje už len „posadiť niektorých ľudí a porozprávať sa s nimi“.

Nitriansky policajný riaditeľ Ján Štark o svojej demisii hovoril 8. augusta, podá ju až začiatkom septembra, pretože do konca mesiaca je na dovolenke v bardejovských kúpeloch. „Nevidím v tom žiaden problém, slovo šéfa by malo vždy platiť,“ povedal Packa. Štark nepodáva demisiu na základe profesionálneho pochybenia, ale z morálneho hľadiska. Šéf kriminálnej polície Mario Machovec už takisto podal demisiu. Krajskému riaditeľovi to telefonicky oznámil 8. augusta. Práve jeho zástupcom bol zavraždený policajt Igor Vida.

Policajta Igora Vida a informátora zastrelili po nevydarenej policajnej akcii s cieľom odhaliť a chytiť objednávateľa lúpeže v zmenárni v Leviciach. Policajt zmenáreň vylúpil spolu s Ivanom R. z Kľačian, ktorý deň predtým oznámil polícii, že ho o lúpež požiadal Ladislav B. Potom nasadli do auta k Ladislavovi B. a jeho vodičovi, ktorí mali ísť odovzdať lup Martinovi Š. na čerpaciu stanicu v Leviciach. Benzínka bola obsadená kukláčmi. Martin Š. však na určené miesto neprišiel, preto pokračovali v jazde k Ladislavovmu dvoru, kde sa strhla hádka medzi Ivanom R. a Ladislavom B., ktorá sa skončila streľbou.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy