Bósza pozval Fica aj Gyurcsánya domov, aby vyriešili všetky spory pri jeho palacinkách

12.10.2008 16:49
Bósza
Predseda Južanskej rady za sebaurčenie János Bósza odpovedá na otázky novinárov. Autor:

Tisícročný spor medzi Slovákmi a Maďarmi chce vo svojom dome v Komárne ukončiť občan maďarskej národnosti János Bósza za prítomnosti premiérov oboch krajín. V mene občianskeho združenia Za rovnoprávnosť napísal slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi list, v ktorom nášho predsedu vlády pozýva do svojho skromného domu, kde by si v rámci ochutnávky palaciniek sadol za jeden stôl s predsedom vlády Maďarska Ferencom Gyurcsányom.

Palacinky pre premiérov by pripravil Bószov syn, ktorý podľa slov otca robí veľmi chutnú hortobáďsku a bryndzovú palacinku. Vynikajúca je tiež jeho štipľavá fazuľová polievka – Jókai.

„Moja manželka je Slovenka a ja som maďarskej národnosti. Mohli by ste sa teda stretnúť na neutrálnom území, na pozvanie občana SR z miešanej rodiny. Pri dobrej muzike na storočnom hudobnom nástroji tárogató, ktorý by Vám predstavil môj dobrý kamarát, by ste pravdepodobne vedeli prijať dôležité historické rozhodnutia pre oba národy, prípadne by to aspoň mohol byť začiatok jednej konštruktívnej politiky,“ uvádza Bósza v otvorenom liste.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku