Počiatkov byt vymáhali mafiáni, tvrdí dôchodkyňa

Z niekoľkomiliónového majetku ministra financií Jána Počiatka (Smer) zatiaľ neubudne. Okresný súd mu totiž dal za pravdu v dlhoročnom spore s dôchodkyňou Máriou Fiderickou, s ktorou sa súdi o byt. Fiderická sa proti rozsudku odvolá.

26.11.2008 10:21
Mária Fiderická Foto:
Mária Fiderická sa súdi o byt v bratislavskom Starom Meste už deväť rokov. Tvrdí, že oň prišla v nevedomosti. Byt od nej získal súčasný minister financií Ján Počiatek.
debata

Fiderická sa musela z dvojizbového bytu v Starom Meste odsťahovať v roku 1997. Tvrdí, že bola obeťou podvodu. Minister Počiatek zasa, že nehnuteľnosť riadne kúpil. Podľa prvostupňového súdu Fiderická nevie preukázať, že byt Počiatkovi riadne nepredala.

„Je mi do plaču, za čo som 12 rokov bojovala, keď to vyhrali podvodníci,“ reagovala Fiderická. Dodala, že byt nechcela nikdy predať, od Počiatka si požičala 200-tisíc korún (6 638 eur). Fiderická uviedla, že bola uvedená do omylu, keď podpísala kúpno-predajnú zmluvu a splnomocnenie pre Počiatkovho známeho Róberta Pintera.

„O niekoľko mesiacov som išla peniaze vrátiť a zistila som, že byt už bol prepísaný na Počiatka. Neskôr u mňa zazvonili traja vyholení muži mafiáni. Vraj sa mám vysťahovať alebo zaplatiť 800-tisíc korún (26 600 eur),“ dodala.

Počiatkov hovorca Miroslav Šmál uviedol, že minister rešpektuje rozhodnutie súdu. Šéf rezortu financií nedávno pre SME povedal, že byt riadne kúpil a tvrdenia Fiderickej označil za zavádzajúce a nečestné. Spresnil, že Fiderickej navyše vyplatil pol milióna korún v aute, na čo má aj svedka – kamaráta Pintera.

Minister byt získal ešte v čase, keď nebol aktívnym politikom. Nikdy v ňom nebýval, následne ho predal. Počiatek pred nástupom do vlády podnikal. Podľa majetkového priznania zverejneného na internete mal vlani príjmy z funkcie 1,3 milióna korún (43-tisíc eur) a iné vo výške 15 miliónov (takmer 500-tisíc eur). Vlastní aj ďalšie nehnuteľnosti, okrem iného novú vilu pod bratislavským Slavínom.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy