Podľa predsedu vlády nie je etické, ak sa o funkciu prezidenta Slovenskej republiky uchádza kandidát, ktorý nemá žiadny vzťah k Slovensku a ktorý bol proti jeho vzniku. „To vám môžem dokázať,“ obrátil sa Fico na novinárov.
Okrem toho Radičovej vytkol aj jej kroky v sociálnej politike z ministerských čias počas Dzurindovej vlády. „Podporovala reformy z dielne pána Kaníka. Veď zákonník práce išiel proti zamestnancom. Neurobila nič proti tomu, keď 20-tisíc dôchodcov prišlo o invalidné dôchodky. Takýto kandidát nemôže tvrdiť, že dokáže nájsť spoločnú reč so Smerom,“ zdôraznil premiér.
„Nemôžeme sa s ňou stotožniť ani z morálneho hľadiska,“ dodal Fico. „Nikdy neodsúdila kupovanie poslancov. Veď keby k nemu nedošlo, nestala by sa ministerkou. Neprejavila ani žiadny vzťah k národnoštátnym záujmom pri hlasovaní o Lisabonskej zmluve. Zúčastnila sa vydieračských metód opozície, ktoré sprevádzali hlasovanie o tejto zmluve.“

V tejto súvislosti sa redaktorka z denníka Sme premiéra spýtala, čo spôsobilo takú zmenu v jeho postoji k súčasnému prezidentovi, keď pred prezidentskými voľbami spred piatich rokov vyhlásil, že osoba Ivana Gašparoviča je pre neho neprijateľná. „Denník Sme píše každý deň hlúposti,“ reagoval bez odpovede.
Robert Fico reagoval aj na piatkovú tlačovú konferenciu opozičných kresťanských demokratov, na ktorej predseda Pavol Hrušovský informoval, že ak premiér ministra výstavby Mariána Janušek pre pochybný tender na ministerstve neodvolá, plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu a opäť sa pokúsiť o odvolanie ministra.
„Vláda nemá žiadny vplyv na úrad pre verejné obstarávanie. Ten doteraz nedoručil výsledky kontroly tendra. Ak budú porušené zákony, ministra odvolám, ak nie, nepodľahneme tlaku médií ani opozície,“ povedal.
Radičová: Za sociálne zákony hlasoval aj Fico
Iveta Radičová odmieta tvrdenia predsedu vlády Roberta Fica, že nemá žiadny vzťah k Slovenskej republike. Ako uviedla, všetky sily venovala tomu, aby Slovenská republika po svojom vzniku dobehla straty, ktoré mala, vrátane zníženej životnej úrovne a vysokej nezamestnanosti a mohla sa stať členskou krajinou Európskej únie. Zdôraznila, že to je jasným dôkazom jej vzťahu k Slovenskej republike. V čase, keď sa hovorilo o osamostatnení Slovenska, bola jedinou stranou s týmto bodom len SNS. Radičovej aktivity podľa jej slov smerovali k tomu, aby sa k rozdeleniu Československa vyjadrili občania v referende.