Aj na Deň detí vyháňala vláda ľudí z druhého piliera

01.06.2009 13:23
Fico, Deň detí
Deň detí, ktorý zorganizoval Úrad vlády, sa o podpis premiéra Fica trhali nielen deti, ale aj dospelí. Autor:

Už aj malé deti sa snaží vláda presvedčiť, aký je druhý dôchodkový pilier nevýhodný. Ministerka práce Viera Tomanová totiž počas ich sviatku na Úrade vlády vystavila medzi propagačnými materiálmi z ministerstiev aj svoje letáky o nástrahách dôchodkového sporenia. Na dračku však nešli, návštevníkov viac lákali pexesá, balóny a brožúrky k eurovoľbám.

A ešte šiel na dračku aj premiér Robert Fico. V honbe za jeho autogramom sa starší návštevníci vytláčali nielen navzájom, ale vytláčali aj poslušne čakajúce malé deti. Premiérov autogram si niektoré dámy v rokoch tisli na hruď dokonca so slzami v očiach.

Mladých Jánošíkov poobliekaných do krojov, naopak, predseda vlády nedojal. Kým premiér sprevádzal návštevníkov útrobami Úradu vlády, mladíci mu kládli nie príjemné otázky. „Ako je to s prešustrovanými miliardami v tendroch?“ „Prečo je DPH na potraviny v Čechách nižšia ako u nás?“ „Prečo sú na Slovensku drahé lieky?“ Až kým ich šéf Ficovho tlačového odboru Braňo Ondruš nezahriakol. Padlo pár nadávok a debata sa skončila. Fico sa viac ľuďom neprihovoril, utekal totiž do televízie.

Niekoľko slov s občanmi prehodil ešte kandidát na europoslanca Boris Zala či zástupcovia vlády Dušan Čaplovič a Robert Kaliňák, aby sa po chvíli aj oni pobrali preč. Odpochodovala aj Čestná stráž, ktorá točila bajonetmi na piesne Michaela Jacksona a skupiny Rammstein. A neskôr sa začali zberať aj prví návštevníci. Väčšinou spokojní. Dospelí spomínali stretnutie s politikmi, deti zas policajné motorky, živého orla či hrnčiarsky kruh. Smäd zahasilo pivo a kofola, hlad zas koláče a balíčky plné sladkostí.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku