Vietor na východe strhával strechy a lámal stromy

26.06.2009 19:03
Silný vietor na Slovensku
Slovenskom sa v noci opäť prehnal silný vietor. Autor: ,

Silný vietor, dážď a na niektorých miestach aj krupobitie narobili škody v okresoch Prešov, Sabinov a Svidník. Búrka sa prehnala regiónom Šariša okolo 17:00. Hasiči zasahujú pri poškodených strechách a odstraňujú spadnuté stromy vo Finticiach, Uzovciach, Tulčíku.

V samotnom meste Prešov spadli stromy alebo konáre na Masarykovej, Šmeralovej, Československej armády a pri Lesíčku delostrelcov. Na Bajkalskej ulici sa stromy zvalili na trolejbusové vedenie, preto je tu odstavená trolejbusová doprava. Pri obchodnom dome Tesco v centre Prešova vietor zvalil oplotenie, ktoré tvorilo ohradu budúceho staveniska. Pred predajňami popadali reklamné stojany. Obcou Šarišské Michaľany sa prehnala búrka s krúpami, zanechala za sebou zaliate pivnice a zničené strechy na domoch. Pod vodou je aj úroda, ovocie na stromoch je zničené. V obci vypadol aj elektrický prúd.

Medzi obcami Kečkovce a Vyšný Orlík v okrese Svidník spadol na kamión strom, nikto sa však nezranil. Cesty sú zatiaľ zjazdné. Informácie poskytol dispečer Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla biely amarylis vianoce

Perla biely amarylis vianoce

28,99
Sweet červené ruže a ľalie

Sweet červené ruže a ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk