Dzurinda: Komu budú v SDKÚ chýbať celebrity ako Zahradník?

Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda odmieta tvrdenia, že by opozícia za posledné tri roky prešla štiepením. "Neprešli sme delením. SDKÚ určite nie. To, že odišli mafiáni a konjunkturalisti v Bratislave? Čo pre tento národ priniesol Valerián Mikuš alebo Branislav Zahradník? Komu budú tieto celebrity chýbať?" pýta sa Dzurinda.

06.07.2009 12:08 , aktualizované: 16:44
Mikuláš Dzurinda Foto:
Šéf SDKÚ Mikuláš Dzurinda
debata

Zároveň pripomenul, že v júnových voľbách do Európskeho parlamentu mala jeho strana o 10 000 hlasov viac ako pred piatimi rokmi. „To, že sa Juraj Liška na golfe zbláznil a odišiel. V Trenčíne sme ešte nikdy nemali taký silný kolektív ako dnes. Ani zo žartu nemôžeme hovoriť, že by sa SDKÚ rozdeľovala,“ zdôraznil.

Ani KDH podľa Dzurindu neprešlo štiepením. „Navzdory takým menám ako František Mikloško a Vladimír Palko necítim a nevnímam, že by sa KDH delilo. Odišli niektorí ľudia. Dobrovoľne odišli,“ povedal.

Na definitívnu charakteristiku, čo sa vlastne udialo v SMK si ešte treba podľa Dzurindu počkať. „Ale môj čuch mi hovorí, že elektorát SMK je starší, skúsenejší a veľmi si rozmyslia, či odchod Bélu Bugára bude znamenať rozdelenie strany, alebo frustráciu na strane Bugára,“ povedal.

Ako keby Dzurinda dostal úpal, reaguje Zahradník

Nebolo veľmi teplo, ale je to, ako keby predseda SDKÚ dostal úpal, reagoval na slová Mikuláša Dzurindu bývalý bratislavský poslanec za stranu Branislav Zahradník, ktorého spolu s jeho kolegami ich bývalý šéf označil za mafiánov a konjunkturalistov. „Je zarážajúce, že Mikuláš Dzurinda považuje viac ako 500 členov v Bratislave za mafiánov a konjunkturalistov. Navyše až po tom, ako naznačili, že je prekážkou pravice. Toto nemá obdobu v ponovembrových dejinách,“ povedal Zahradník.

Jeho kolega Valentín Mikuš sa vyjadril v podobnom duchu. „Je pekné, keď nepozná realitu. My sme neodišli, nás vylúčili,“ povedal a dodal, že v Bratislave navyše líder nechal členov preregistrovať, ale asi tisíc členov to neurobilo. „Je to demagógia, hovorí to samo za seba. Každý súdny človek vidí, že sa štiepi SDKÚ aj KDH. Navyše SDKÚ je diktátorsky vedená strana,“ vyhlásil Mikuš. Podľa jeho slov sa všetci v strane boja Dzurindu, aby ich „najnepopulárnejší politik v republike“ nevyhodil.

„Je potešujúce, že nevie, ako sa volám,“ pousmial sa Mikuš, ktorého jeho bývalý šéf prekrstil z Valentína na Valeriána. „Na rozdiel od Dzurindu som počas revolúcie rozdával čaj a nebál sa eštebákov, tak nech to nespomína. Dzurinda rozpredal bohatstvo štátu a to pod cenu. Neviem, kto je tu konjunkturalista – ja alebo on?“ uzavrel Mikuš.

debata chyba