Duray nevidí dôvod, ani možnosť, aby SMK a Most spolupracovali

Podpredseda SMK Miklós Duray nevidí dôvod, ani možnosť, aby v nasledujúcich dvoch rokoch SMK a novovzniknutá strana Most spolupracovali. "Toto obdobie určite nebude o tom ako spolupracovať, ale ako brať druhému voličov," povedal Duray.

14.08.2009 09:20
Duray Foto:
Podpredseda SMK Miklós Duray

Podľa neho tí z SMK, ktorí hovoria o možnej spolupráci s Mostom buď v župných, komunálnych, alebo parlamentných voľbách, si skôr pripravujú svoje zázemie v novej strane.

Duray upozornil, že zástupcovia strany Most chodia presviedčať starostov SMK, niektorých funkcionárov, aby sa pridali na ich stranu. „Keby sa snažili o získanie ľudí, ktorých SMK nemohla získať, to by som kvitoval. To by bol dobrý základ na spoluprácu. Ale základom možnej spolupráce nie je to, keď chcú prehovoriť určitých funkcionárov a prívržencov SMK, aby obrátili kabát,“ vyhlásil Duray.

Podľa Duraya problém nie je v tom, že odíde 100, 200, alebo 300 členov zo strany. „Problém je inde. V tom, ako sa budú presadzovať. Ako počujem od niektorých našich členov, odchod niektorých oznamujú s radosťou, pretože od začiatku s nimi boli problémy. Samotný odchod nemôže byť problém strany. Môže problém vzniknúť vtedy, keď sa odídenci zgrupujú a ich jediný cieľ bude brať určitú časť voličskej bázy pôvodnej strane. Problém vzniká preto, lebo voliča stavajú proti voličovi. Nie program jednej strany proti druhej, ale voliča proti voličovi,“ zdôraznil Duray.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy