Urbániho vylúčili z HZDS

05.12.2009 14:55
Urbáni
Podpredseda HZDS Milan Urbáni Autor:

Republikové predstavenstvo ĽS-HZDS v sobotu na návrh Politického grémia vylúčilo poslanca NR SR Milana Urbániho zo strany.

Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar jeho vylúčenie na tlačovú besedu oznámiť neprišiel. Ako uviedol Tibor Cabaj, za Urbániho hlasovalo 87 členov predstavenstva z 88, jeden za zdržal hlasovania.

Urbáni doposiaľ zastával aj funkciu Krajského šéfa strany v Banskej Bystrici. V tomto kraji sa bude 12. decembra konať mimoriadny krajský snem, na ktorom bude zvolené nové krajské predstavenstvo. ĽS-HZDS v Banskej Bystrici dovtedy povedie Jozef Pavúk.

Podľa Cabaja Urbáni bol na sobotňajšie predstavenstvo pozvaný, no neprišiel. Cabaj očakával, že Urbáni sa k informáciám podľa ktorých pracoval aj na zostavení Európskej demokratickej strany pre regionálne voľby postaví chlapsky. Urbáni však tieto informácie nespochybnil a z rokovania grémia, na ktorom sa o tom hovorilo, odišiel. Cabaj tvrdí, že Urbáni presvedčil minimálne dvoch kandidátov z ĽS-HZDS, aby za európskych demokratov kandidovali.

Urbáni ako nominant ĽS-HZDS bol v tomto volebnom období šéfom parlamentného výboru pre európske záležitosti. V tejto funkcii by ho mal nahradiť Ján Kovarčík. V utorok o tom rozhodne poslanecký klub strany. Cabaj nepovedal, či Urbániho strana vyzve, aby vrátil poslanecký mandát. Poznamenal však, že Urbáni pri odchode iných poslancov zo strany hnutia mandát vrátili.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku