Novinárska hyena kačice loviť nemusí

31.12.2009 07:02
Hyena Bendži
Hyena Pravdy Bendži si z nadávok nič nerobí. Autor:

Hyeny na Slovensku strácajú medzi ľuďmi kredit. Sčasti sa o to pričinila ich nie príliš vzhľadná telesná schránka. Vysokú mienku však o nich nemá najmä premiér Robert Fico, ktorý ich vlani porovnával s novinármi.

Jedinou skutočnou novinárskou hyenou sa tento rok stal Bendži, ktorý vymenil africké savany za bratislavskú zoo. Redakcia Pravdy si ho adoptovala pred dvoma mesiacmi. Do kolektívu zapadol, novinárom aj tak už dávnejšie Fico okrem slizkých hadov, idiotov, klamárov či chrapúňov nadáva aj do hlúpych hyen.

Hyeny si však slová premiéra nezaslúžia. „Zďaleka nie sú hlúpe, je to neznalosť,“ vysvetľuje František Šroufek zo Zoologickej záhrady Bratislava. „Tieto zvieratá žijú v skupinách, držia spolu. Starajú sa o mláďatá aj o každého jedinca,“ dodáva. Svoje teritórium si strážia a keď cítia, že im niečo hrozí, hneď sú pokope.

Hoci sa Bendži blíži k dôchodcovskému veku, podľa zamestnancov zoo nestráca mladícku silu. Hoci si na vyvážený jedálniček nepotrpí. Pred ovocím dá radšej prednosť kačici. A vôbec nemusí byť novinárska.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku